Mistrzostwa Europy w Match Racingu. Simonne Ferrarese wygrał w Świnoujściu

2014-07-14 14:42 Informacja prasowa

Po czterech dniach zmagań załóg startujących w Polskie LNG Mistrzostwa Europy w Match Racingu, poznaliśmy zwycięzcę. Włoska załoga Simonne Ferrarese na jachcie „Polskie LNG” wygrała w finale z Szwajcarem Ericiem Monninem „Świnoujście” i tym samym otrzymała Tytuł Mistrza Europy w Match Racingu 2014. Niestety na podium zabrakło miejsca dla obu polskich sterników, do półfinałów nie zakwalifikowali się Przemysław Tarnacki i Marek Stańczyk, którzy zajęli kolejno 11. i 8. miejsca.

12.Philip Bendon               IRL

Po raz pierwszy w historii, regaty o tak dużej randze zostały rozegrane w Świnoujściu. I to nie byle gdzie, bo na Świnie, na torze wodnym, po którym kursują duże statki i promy pasażerskie.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Na starcie regat pojawiło się 12 europejskich załóg. Zmagania rozpoczęły się w czwartek rundą kwalifikacyjną, czyli serią pojedynków „każdy z każdym”. W sobotę rozegrane zostały półfinały, a w niedzielę seria finałowa Mistrzostw Europy.

„Jestem niezmiernie szczęśliwy. To jest moje pierwsze zwycięstwo w Polsce, i to jakie, jestem Mistrzem Europy!. Moja załoga pracowała bardzo ciężko przez całe cztery dni, bardzo udane dla nas regaty. Teraz idziemy świętować!”- powiedział Simonne Ferrarese zaraz po dobiciu do brzegu.