Mistrzostwa Europy: Udany start Polaków, Piotr Myszka liderem!

2015-06-23 12:28 Andreas Nicolaides
Puchar Świata w Hyeres 2015, Piotr Myszka
Autor: MAT. PRASOWE

Piotr Myszka wygrał pierwszy wyścig Mistrzostw Europy w windsurfingowej klasie RS:X. Świetnie spisał się też Paweł Tarnowski, który zajął trzecie miejsce.

Zawodnicy rozpoczęli poniedziałkową rywalizację dopiero po godz. 14.00. Start początkowo planowany był na 11.00, ale organizatorzy zawodów kilkukrotnie musieli go przekładać z powodu zbyt słabo wiejącego wiatru.

To nie przeszkodziło naszym reprezentantom w pokazaniu się z jak najlepszej strony. Na inaugurację zwycięstwo odniósł Myszka, a trzeci był Tarnowski. Nieźle poradził sobie też Przemysław Miarczyński, który zajął 11. pozycję. Dodajmy też, że drugie miejsce zajął Grek Byron Kokkalanis.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Europy są jedną z trzech imprez, które zaliczają się do krajowych eliminacji do igrzysk olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro.