Maciej Rutkowski dwudziesty na Fuerteventurze

2017-08-01 23:58 materiały prasowe
Maciej Rutkowski
Autor: materiały prasowe

W zakończonych dziś zawodach Windsurfingowego Pucharu Świata PWA na hiszpańskiej Fuerteventurze zwyciężył Francuz Antoine Albeau. 20. miejsce zajął jedyny Polak w formule Maciej Rutkowski.

Ostateczny rezultat nie jest zaskoczeniem. Na podium stanęli wszyscy faworyci. Drugie miejsce, ze stratą 10 punktów, zajął Włoch Matteo Iachino, natomiast trzecie Brytyjczyk Ross Williams. Losy zwycięstwa ważyły się do końca regat. W wyścigu półfinałowym Antoine Albeau stracił pierwsze miejsce po wygranej Rossa Williamsa. Francuz w finale zajął drugie miejsce, co wystarczyło, by zwyciężyć w ogólnej klasyfikacji. Ze swojego występu zadowolony jest Maciej Rutkowski, który poprawił wynik z poprzednich zawodów o siedem pozycji, zajmując 20. miejsce.

Warunki na Fuercie były naprawdę sprzyjające. Każdy z wyścigów jest zupełnie inny i trzeba być przygotowany na wszystko. Gwałtowniejszy podmuch wiatru na zakręcie czy starcie z innym zawodnikiem może decydować o końcowym wyniku. Po kilkutygodniowej przerwie wróciłem świeży i udało mi się osiągnąć pierwszą dwudziestkę, z czego jestem zadowolony. Czuję się coraz mocniejszy i liczę, że za tydzień na Teneryfie znów poprawię swój wynik – mówi Maciej Rutkowski, 13-krotny mistrz Polski w Windsurfingu. Do końca sezonu pozostało jeszcze pięć konkursów. Kolejne zawody już 6 sierpnia na hiszpańskiej Teneryfie.