Zagle.se.pl » Sport » Klasa 505 rozpoczyna cykl regat Pucharu Polski!

Klasa 505 rozpoczyna cykl regat Pucharu Polski!

Klasa 505
Autor: materiały prasowe
Klasa 505
Nowy, bardzo ważny dla klasy 505 sezon regatowy rozpocznie się zawodami cyklu Pucharu Polski, które w dniach 20-21 maja 2017 odbędą się w Pucku. Na starcie zobaczymy czołówkę krajowych zawodników a także kilka nowych załóg rozpoczynających swoją przygodę z klasą 505.

Ze względu na doskonałe warunki  nautyczne w sezonie 2017 klasa 505 rozpocznie cykl regat o Puchar Polski w Pucku.

Pomimo przedłużającej się zimy organizatorzy spodziewają się sporej frekwencji. Na linii startu gościnnie z klasą 505 zobaczymy także klasę FD. Wody zatoki puckiej są dobrze znane piećstepiątkarzom. Po raz pierwszy regaty klasy 505 w Pucku odbyły się w 2008 roku natomiast w 2015 roku odbyły się tutaj mistrzostwa Polski.

W planie puckich regat przewidziano 7 wyścigów. Pomyślano również o atrakcjach brzegowych dla zawodników i osób towarzyszących.

Tegoroczne regaty zostały poprzedzone zgrupowaniem, które miało na celu przygotowanie załóg do regat pucharowych a także imprez międzynarodowych. Spora grupa polskich zawodników wybiera się na mistrzostwa Europy na które w tej chwili zgłosiło się łącznie ponad 70 załóg. Regaty o mistrzostwo starego kontynentu będą częścią przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata, które w lipcu 2018 odbędą się w Gdyni.

Regaty w Pucku wspierają firmy Sadira i North Sails Polska.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?