Zagle.se.pl » Sport » Karol Jabłoński najlepszy w mistrzostwach Polski klasy DN

Karol Jabłoński najlepszy w mistrzostwach Polski klasy DN

W drugi weekend lutego na jeziorze Wielimie odbyły się Mistrzostwa Polski w klasie DN. Bezkonkurencyjny okazał się Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn), który po dziesięciu z dwunastu zaplanowanych wyścigów zapewnił sobie dziesiąty w karierze tytuł mistrza Polski.

Regaty zaplanowane były na trzy dni, jednak padający śnieg mocno skomplikował wybór akwenu . Tradycyjne miejsca na Zalewie Wiślanym, Mazurach czy Siemianówce stały się nieżeglowne, więc członkowie Floty Polskiej DN skupili się na akwenach w północnej i centralnej części kraju. Ostatecznie to płytkie i duże jezioro Wielimie koło Szczecinka okazało się najlepsze, a po zakończeniu regat można stwierdzić, że był to dobry wybór.

Na temat:

Do regat zgłosiło się 50 zawodników z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Węgier. Pierwszy dzień okazał się wielką próbą wytrzymałości sprzętu i żeglarzy. Twardy lód, niska temperatura, słoneczna pogoda i wiatr wiejący z prędkością 8m/s sprawiły, że kilku zawodników połamało swój sprzęt w awariach i kraksach. Po pierwszym dniu bezkonkurencyjny okazał się aktualny mistrz świata Karol Jabłoński. Pozostali zawodnicy z krajowej czołówki przetasowywali się po każdym wyścigu, doznając również niekiedy awarii sprzętu. Najrówniej żeglowali Michał Burczyński (z jedną awarią), Łukasz Zakrzewski, Tomasz Zakrzewski i Maciej Żarnowski.

Drugiego dnia regat wiatr osłabł do 5m/s i wiał bardziej niestabilnie. Kolejnych sześć wyścigów wyłoniło najlepszego żeglarza imprezy. Bezkonkurencyjny okazał się Jabłoński.. Walka o kolejne miejsca trwała natomiast do ostatniego biegu. Ostatecznie po srebrny medal sięgnął Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), a na trzecim miejscu uplasował się Maciej Żarnowski (UKS Navigo Sopot).

Pełne wyniki mistrzostw Polski klasy DN

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?