Zagle.se.pl » Sport » Kamil Borysewicz wystartuje w World Games

Kamil Borysewicz wystartuje w World Games

Kamil Borysewicz
Autor: materiały prasowe
Kamil Borysewicz
Kamil Borysewicz, reprezentant Polski i zawodnik Augustowskiego Klubu Sportowego „Sparta” wystartuje podczas World Games 2017 (Igrzysk Sportów Nieolimpijskich) we Wrocławiu. Będzie walczył o medal w konkurencji konkurencji skoków na nartach wodnych za motorówką.

Kamil Borysewicz ma 22 lata i jest wychowankiem Augustowskiego Klubu Sportowego „Sparta”. Staruje z licencją Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Jest multimedalistą mistrzostw Polski oraz najważniejszych zawodów międzynarodowych rangi mistrzostw świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych.

Przełomowy dla Kamila Borysewicza był rok 2015. W jednym sezonie nasz reprezentant zdobył: brązowy medal Mistrzostw Świata w kat. U21 w skokach za motorówką (Sesena, Hiszpania), złoty medal Mistrzostw Europy w kat. Open w skokach za wyciągiem (Alfsee, Niemcy) i Puchar Świata w skokach na nartach wodnych za wyciągiem (Szanghaj, Chiny). We wspomnianym sezonie 2015 Augustowianin oddał też najdłuższy w historii skoku na nartach wodnych za wyciągiem – podczas zawodów Pucharu Europy (Havirov, Czechy) Polak osiągnął odległość 64,9 m! Rok wcześniej Kamil był srebrnym medalistą Mistrzostw Europy w kat. U21 w skokach za motorówką (Recetto, Włochy), a dwa lata wcześniej srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w kat. U21 w skokach za motorówką (Lake Hancock, USA).

Zawody w narciarstwie wodnym i wakeboardzie odbędą się przy Wybrzeżu Starej Odry (tuż obok Mostów Trzebnickich) w dniach 25-28 lipca 2017 roku.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?