Znakomita niedziela...

2008-06-23 14:07 Redakcja Żagli
Mateusz Kusznierewicz
Autor: FOT. WALDEMAR HEFLICH/ŻAGLE Mateusz Kusznierewicz

Kolejna "garść" radosnych wieści z Zatoki Sarońskiej, gdzie walczą o medale olimpijskie żeglarze! Mateusz Kusznierewicz zajął szóste miejsce w trzecim wyścigu klasy Finn i nadal jest liderem regat! Wygrał Brytyjczyk Ben Ainslie, przesuwając się w klasyfikacji łącznej na 11 lokatę.

Zachwycają także nasi reprezentanci w klasie Mistral. "Pont" czyli Przemek Miarczyński najpierw był czwarty, potem wygrał bieg i prowadzi wśród 34 zawodników. Znakomicie się spisuje również młodziutka Zofia Klepacka. Była ósma i druga, i jest czwarta łącznie. Wreszcie na poziomie, do którego są predystynowani popłynęli Tomek Stańczyk i Tomek Jakubiak w klasie 470. Zajęli w wyścigu nr. 4, drugą pozycję.

Nieco gorzej sytuacja wygląda w klasach Europa i Laser. Odpowiednio Monika Bronicka najpierw była 16, potem 19, a Maciek Grabowski 8 i 24.