Zagle.se.pl » Sport » Francis Joyon pobił rekord samotnej żeglugi przez Atlantyk

Francis Joyon pobił rekord samotnej żeglugi przez Atlantyk

Francis Joyon
Autor: materiały prasowe
Francis Joyon
Słynny francuski żeglarz przepłynął samotnie Atlantyk w rekordowym czasie! Na trimaranie "IDEC Sport" pokonał trasę z Nowego Jorku do Przylądka Lizard w Wielkiej Brytanii w czasie 5 dni, 2 godziny i 7 minut.

Francis Joyon płynął z założeniem by dotrzeć do Anglii na swoim trimaranie „IDEC Sport” szybciej od statku wycieczkowego „Queen Marry 2”. Nie dość, że udała mu się ta sztuka, to jeszcze poprawił własne osiągnięcie sprzed czterech lat, kiedy to był wolniejszy o 49 minut. Najciekawszy jest fakt, że Joyon wcale nie planował bicia rekordu, ale okazało się, że ścigając się z "wycieczkowcem" rozpędził się do takich prędkości, by poprawić swój najlepszy dotychczasowy rezultat.

To kolejny fenomenalny wyczyn Joyona, który w styczniu tego roku również na „IDEC Sport”  wraz z załogą, pobił rekord opłynięcia kuli ziemskiej w czasie 40 dni, 23 godzin i 30 minut. Tym samym zdobył prestiżową nagrodę Jules Verne Trophy. W czasie tego rejsu pobił także o ponad dobę rekord trasy między Przylądkiem Igielnym a Tasmanią, a także rekord żeglugi - od równika do równika - w czasie 29 dni, 9 godzin i 10 minut bijąc rezultat Loicka Peyrona i załogi "Banque Populaire VII" aż o ponad 3 dni.

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?