Dwie polskie załogi w pierwszej dziesiątce PŚ w Hyeres

2017-04-30 12:37 Tomasz Kowalczyk
Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek
Autor: FOT. PAULA KOPYŁOWICZ Reprezentanci Polski w klasie 49er Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek

Dwie polskie załogi startujące w klasie 49er zajęły miejsca w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata we francuskim Hyeres. Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki uplasowali się na 8. pozycji, a Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na 9. miejscu. Wygrali reprezentanci Hiszpanii Diego Botin le Cheveri i Iago Lopez Marra.

Przypomnijmy, że w sobotę Zofia Klepacka wywalczyła pierwsze miejsce, a Piotr Myszka drugie w klasie RS:X. Zawodniczka Legii Warszawa wyprzedziła Chinkę Yunxiu Lu, oraz reprezentantkę Izraela Nogę Geller. W rywalizacji panów Myszkę wyprzedził jedynie Francuz Louis Giard, a trzecie miejsce zajął Holender Kiran Badloe. Radosław Furmański uplasował się na 11. pozycji.