Cezary Strumnik motorowodnym wicemistrzem świata

2017-06-05 17:34 materiały prasowe
Cezary Strumnik
Autor: materiały prasowe Cezary Strumnik motorowodnym wicemistrzem świata!

Reprezentant Polski przegrał jedynie z broniącym tytuły mistrzowskiego Estończykiem Rasmusem Haugasmagi. Zawody zostały rozegrane na rzece Mozeli w niemieckiej miejscowości Traben-Trarbach w pierwszy weekend czerwca.

Pochodzący z Chodzieży motorowodniak kolejny rok z rzędu wraca z mistrzostw świata w klasie OSY400 ze srebrnym krążkiem. Podobnie było w 2016 roku. Wtedy wicemistrzostwo globu wywalczył podczas zawodów w Tallinnie (Estonia). Reprezentant Polski  jest też wicemistrzem świata z 2015 roku (Nottingham, Anglia), a rok wcześniej (2014 r.) także w Nottingham zdobywał wicemistrzostwo Europy.

Na rzece Mozeli od pierwszego do ostatniego swojego wyścigu niepokonany był Rasmus Haugasmagi. Estończyk wygrywał starty, a potem skutecznie bronił pierwszej pozycji. Cezary Strumnik próbował z nim nawiązać walkę na dystansie. Jego łódź była szybsza, jednak wyprzedzanie na wąskiej rzece jest niezwykle ciężkie i Estończyk odpierał ataki Polaka.

Po trzech wygranych wyścigach Rasmus Haugasmagi mógł świętować obronę tytułu Mistrza Świata w klasie OSY400. Z wicemistrzostwa cieszył się już na tym etapie zawodów także Cezary Strumnik, który trzykrotnie mijał linię mety tuż za reprezentantem Estonii. Obaj motorowodniacy nie musieli startować w ostatnim wyścigu zawodów, gdyż zgodnie z regulaminem mistrzostw świata, do klasyfikacji końcowej czempionatu liczone są trzy najlepsze wyniki każdego zawodnika osiągane w czterech biegach. Brązowy medal MŚ OSY400 zdobył Amerykanin Billy Allen.