Zagle.se.pl » Sport » Bojerowe szaleństwo na Zalewie Wiślanym [ZDJĘCIA]

Bojerowe szaleństwo na Zalewie Wiślanym [ZDJĘCIA]

Zamarznięty Zalew Wiślany z portem na plaży w Tolkmicku był w pierwszy weekend lutego areną zmagań mistrzostw Polski w klasie DN Junior i Ice-Optimist oraz pierwszych regat o Bojerowy Puchar UKS TOLKMICKO.

Na starcie mistrzostw Polski stawiło się o 18 zawodników z ośmiu klubów w klasie DN i 26 zawodników z dziesięciu klubów w klasie Ice-Optimist.

W ciągu dwóch dni, na słonym lodzie o grubości 18-20cm rozegrano komplet dziesięciu wyścigów dla klasy DN Junior oraz dziewieć z zaplanowanych wyścigów dla klasy Ice-Optimist. Warunki lodowe i wiatrowe (4-6m/s) pozwoliły na ustawienie długiej, 1800 metrowej trasy. Awarie sprzętowe zawodników, błędy taktyczne sprawiały, że dramaturgia zawodów była ogromna.

Wyniki w klasie DN Junior:
1. Mikołaj Mickiewcz, MKŻ Mikołajki
2. Jędrzej Wissuwa, OKŻ Olsztyn
3. Maciej Chmielewski, UKZ GROT OSIR Suwałki

Wśród kobiet:
1. Sara Piasecka, OKŻ Olsztym
2. Zuzanna Rybicka, CHKŻ Chojnice
3. Aleksandra Chmielewska, UKŻ GROT OSIR Suwałki

Wyniki w klasie Ice-Optimist:
1. Gustaw Miciński, KKS Warmia Olsztyn
2. Cezary Sternicki, KS Baza Mrągowo
3. Mateusz Gigielewicz, KS Baza Mrągowo

Wśród dziewcząt:
1. Amelia Dziąba, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko
2. Joanna Fabisian, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko
3. Amelia Potejko, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko

Na temat:

Bojerowy weekend na na Zalewie Wiślanym był też okazją do rozegrania pierwszych regat o Puchar UKS TOLKMICKO. Na starcie tych zawodów stanęło 30 zawodników, w tym medaliści i uczestnicy  ostatnich Mistrzostw Świata i Mistrzostw Ameryki Północnej w USA.

Przy świetnych warunkach lodowych i wiatrowych rozegrano 12 wyścigów na rekordowo długiej w tym sezonie trasie (2300metrów pomiędzy górnym a dolnym znakiem). Ostatecznie zwyciężył Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) przed Tomaszem Zakrzewskim (MKŻ Mikołajki) i Darkiem Kardasiem (AZS UWM Olsztyn).

Widać było jednak, że nie wszyscy zawodnicy chcieli te regaty wygrać za wszelką cenę. Już bowiem w następny weekend (11-12 lutego) Mistrzostwa Polski. Bojerowcy szukają prędkości w trymie,  ustawieniach sprzętu oraz doborze płóz.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?