Zagle.se.pl » Sport » Augustów Cup 2017 za nami

Augustów Cup 2017 za nami

W pierwszy weekend sierpnia br. Oddział PTTK w Augustowie po raz czwarty był organizatorem regat Augustów Cup rozgrywanych w ramach eliminacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Przy słonecznej i wietrznej pogodzie ścigało się 40 jachtów. Regaty rozgrywano w siedmiu klasach: T-1, T-2, T-3, Open, Omega Sport, Omega Standard i Optymist.

Augustów Cup to pierwsze tak duże regaty w sezonie, zatem najbardziej organizatorów ucieszyła liczba zgłoszonych załóg. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że jezioro Necko może być świetnym akwenem regatowym. Warunki wietrzne dopisały - pierwszego dnia siła wiatru dochodziła do 5B. Zgodnie z planami, w sumie zostało rozegranych siedem wyścigów. Nad właściwym przebiegiem regat czuwał sędzia główny Jarosław Bazylko.

Ceremonia dekoracji zwycięzców odbyła się w Marinie PTTK. Zwycięzcą w klasie T-1 został Andrzej Kęder ze Spójni Warszawa, w klasie T-2 - Piotr Adamowicz z AKM Gdańsk, w klasie T-3 - Arkadiusz Sendlewski z Kartuskiego Klubu Sportowego, zaś w klasie Open Jacek Sudnik, reprezentujący firmę Horn Boats. Z kolei w rywalizacji w klasie Omega Sport zwycięzcą został Adam Bronakowski z Balt – Yachtu, zaś w klasie Omega Standard główne trofeum zdobył Piotr Ossowski z UKS Nord przy Zespole Placówek Młodzieżowych w Augustowie.

Wśród najmłodszych żeglarzy rywalizujących w klasie Optymist bezkonkurencyjna była Maria Kisłowska. Najlepszym z augustowskiego klubu przy Zespole Placówek Młodzieżowych okazał się Michał Sudnik, który zajął 5. miejsce. Wiele emocji wśród uczestników wzbudziło losowanie cennych nagród, w tym sztabki złota ufundowanej przez firmę Goldenmark. Na zakończenie regat prezes Oddziału PTTK Agnieszka Ossowska podziękowała uczestnikom regat oraz firmom i osobom, którzy wsparli finansowo lub rzeczowo imprezę żeglarską.

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?