2015-10-16 17:41 Andreas Nicolaides
Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska
Autor: Waldemar Heflich Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska - klasa 470

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczyńska wywalczyły kwalifikację na igrzyska olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro!

W sobotę nasze reprezentantki wystartowały w medalowym wyścigu mistrzostw świata klasy 470. W klasyfikacji generalnej imprezy zajmowały wówczas siódme miejsce. Już wtedy były jednak pewne, że za rok rywalizować będą na IO w Brazylii.

Ostatecznie MŚ ukończyły na szóstej lokacie (trzecia pozycja w wyścigu medalowym). Wygrały Austriaczki Lara Vadlau i Jolanta Ogar. Drugie miejsce zajęły Hannah Mills i Saskii Clark z Wielkiej Brytanii, a trzecie reprezentantki Francji Camille Lecointre i Helene Defrance.