Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska na 2. miejscu w Aarhus

2017-08-13 17:40 Tomasz Kowalczyk
Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska
Autor: Sailing Energy / World Sailing

W Aarhus w Danii zakończyły się regaty testowe przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata, które będą pierwszą i najważniejszą imprezą kwalifikacyjną do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska ukończyły rywalizację na drugiej pozycji w klasie 470 kobiet.

Aktualne mistrzynie świata Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin/ChKŻ Chojnice), zajęły 2. miejsce za reprezentantkami Szwajcarii Lindą Fahrni i Mają Siegenthaler. Polki ustąpiły rywalkom minimalnie, zaledwie o punkt, w wyścigu medalowym przypłynęły na piątej pozycji, gdyby zajęły miejsce czwarte zdobyłyby złoty medal. Na trzecim miejscu uplasowały się Słowenki Tina Mrak i Veronika Macarol.

W klasie Finn Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) ukończył zawody tuż za podium - na czwartym miejscu, zaś Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia), na dwudziestym dziewiątym. Wygrał Holender Nicholas Heiner. W klasie Laser Radial 8. miejsce zajęła Agata Barwińska (MOS SSW Iława). Zwyciężyła Szwedka Josefin Olsson. W Laserze 25. był Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), a 52 miejsce zajął Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin). Wygrał Australijczyk Matthew Wearn.