Zagle.se.pl » Sport » 20. Match Race Germany na rozpoczęcie sezonu

20. Match Race Germany na rozpoczęcie sezonu

Match Race Germany
Autor: materiały prasowe
Match Race Germany
1 czerwca startuje dwudziesty, jubileuszowy Match Race Germany. Będą to pierwsze zawody z cyklu MATCH RACE SUPER SERIES czyli nieoficjalnych mistrzostw świata. W regatach weźmie udział Łukasz Wosiński z załogą Delphia Sailing Team.

Najwybitniejsi żeglarze świata zawitają do Langenargen nad Jeziorem Bodeńskim. W minionych latach do tej malowniczej krainy przyjeżdżali m.in. Karol Jabłoński, 11 krotny mistrz  świata w bojerach, Peter Gilmour - czterokrotnie najlepszy zawodnik cyklu, czy słynny Ben Ainslie, czterokrotny zdobywca olimpijskiego złota, który startuje właśnie w Pucharze Ameryki i w tym roku go oczywiście zabraknie. Na starcie stanie dwanaście załóg z dziesięciu krajów. Wśród najsłynniejszych skipperów pojawią się Nowozelandczyk Phil Robertson, zwycięzca regat z 2012 roku czy reprezentant gospodarzy Markus Wieser, który wygrywał tu 16 lat temu.

Match Race Germany

Delphia Sailing Team dowodzona przez Łukasza Wosińskiego przemodelowała w tym sezonie skład. Trymera żagli przednich Jacka Nowaka, który przygotowuje się do mistrzostw Europy w klasie 49er zastąpił Jacek Piasecki. - Ważne, że zespół jest co raz bardziej zgrany, jestem zadwolony z tego jak wprowadził się nasz nowy trymer, który ma duże doświadczenie związane ze startami w klasie 49er. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani, treningi były bardzo udane, przepłynęliśmy trasę kilka razy w górę i w dół i wszystko wygląda bardzo obiecująco - stwierdził Łukasz Wosiński.

W Niemczech po raz pierwszy zaprezentuje się pitman, Krzysztof Żełdziewicz, a ponadto w zespole znajdą się pływający w poprzednim sezonie dziobowy - Bartosz Bartnicki i trymer grota - Filip Lewandowski.

Kolejną imprezą z cyklu jest Sopot Match Race (2-5 sierpnia), a kolejne zawody są planowane w Nowej Kaledonii (12-15 sierpnia), Chicago (18-20 sierpnia), Jekateryburgu (16-21 sierpnia), a następnie w Dallas (30 sierpnia – 3 września), Dubrowniku (wrzesień lub październik) i którymś z miast Nowej Zelandii (4- 8 października).

Match Race Germany

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?