Zagle.se.pl » Pogoda » Siła wiatru » Prognoza na najbliższe dni

Prognoza na najbliższe dni

_
Autor:
_
Biuro prasowe Instytutu Meteorologii i Gospodarki przedstawia prognozę pogody dla Polski na okres 29.10 - 01.11.2009r.

Prognoza pogody na 1-go listopada.

Biuro prasowe Instytutu Meteorologii i Gospodarki przedstawia Państwu prognozę pogody dla Polski na okres 30.10-01.11.2009r.

Sytuacja bieżąca w kraju

W piątek 30.10 i w sobotę 31.10 Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Skandynawii, z północy napływać będzie zimne powietrze pochodzenia arktycznego. W niedzielę dnia 01.11 nadal pozostaniemy pod wpływem wyżu, którego ośrodek przemieści się nad Białoruś, w tej samej arktycznej masie powietrza.

Czwartek 29.10.2009

Prognoza pogody:
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie, południu, a także na północnym wschodzie opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C na Mazurach, 7°C w centrum do 9°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Piątek 30.10.2009

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu miejscami duże. Prawie w całym kraju utworzą się mgły, w województwach południowych osadzające szadź. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, przy gruncie miejscami spadki temperatury do -2°C, tylko nad morzem od 3°C do 5°C. Wiatr słaby, północny i północno wschodni.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano miejscami mgły. Temperatura maksymalna od 4°C na wschodzie do 8°C na północnym zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, północny.

Sobota 31.10.2009

Prognoza pogody:
W nocy pogodnie. Na południu i wschodzie utworzą się mgły, miejscami osadzające szadź. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, tylko nad morzem około 2°C. Wiatr słaby, przeważnie północny.
W dzień słonecznie. Temperatura maksymalna od 4°C na wschodzie do 5°C, 7°C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby, zmienny.

Niedziela 01.11.2009

Prognoza pogody:
W nocy pogodnie. Lokalnie mgły osadzające szadź. Temperatura minimalna od -4°C
do -1°C. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie małe, na krańcach zachodnich wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 3°C na wschodzie, 5°C w centrum do 6°C, 8°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, pod wieczór na krańcach zachodnich wzrastający do dość silnego i porywistego, z południowego wschodu.

Oprac. dyżurny synoptyk: Maria Walinowska

Więcej informacji pogodowych
www.pogodynka.pl
aktualne mapy radarowe (aktualizowane co 10 minut) znajdziecie Państwo na stronie -
http://www.pogodynka.pl/radary10/radary10.php

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?