Zagle.se.pl » Morze » Rejsy » "Czarny Diament" po 32. latach wraca do Polski!

"Czarny Diament" po 32. latach wraca do Polski!

Jacht "Czarny Diament"
Autor: Patrycja Długoń i Mikołaj Westrych
Jacht "Czarny Diament"
Ciekawa informacja pojawiła się na stronie www.aroundtheworld.pl: Jacht „Czarny Diament" wyruszył 18 kwietnia rano z Dominikany w rejs do portu macierzystego w Szczecinie, który zostawił za rufą... 32 lata temu! Przez ten czas kpt. Jerzy Radomski przebył na jego pokładzie ponad 235 000 mil morskich - jest to odpowiednik siedmiokrotnego okrążenia globu!

Kapitan Jerzy Radomski wyruszył w rejs z Karaibów na Azory. Stamtąd „Czarny Diament" pożegluje ku portom Anglii, a swój rejs ma zakończyć w czerwcu 2010 w Szczecinie - porcie macierzystym. To ostatni etap wokółziemskiej włóczęgi!

www.aroundtheworld.pl objęło patronatem ten historyczny rejs!

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z kapitanem, który zarejestrowaliśmy w przeddzień wypłynięcia „Diamenta" z Dominikany, wystarczy kliknąć na link poniżej aby posłuchać on-line lub ściągnąć plik:

http://wbx.me/l/?u=http://ekofon.blogspot.com/2010/04/kpt-jerzy-radomski-i-czarny-diament.html

UWAGA!
Istnieje jeszcze możliwość dołączenia do załogi jachtu na Azorach na trasę do Polski. Po bardziej szczegółowe informacje piszcie na info@aroundtheworld.pl

Zapraszamy także na www.aroundtheworld.pl po bieżące informacje o przebiegu rejsu, wkrótce powstanie odrębna strona poświęcona tej ważnej podroży, o czym nie omieszkamy poinformować.

Pomyślnych wiatrów!
Patrycja Długoń i Mikołaj Westrych

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Patrycja Długoń i Mikołaj Westrych
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Kto zdobędzie Puchar Ameryki?