Reality Sailing 24: pierwszy taki projekt w Polsce!

2017-04-25 17:11 Tomasz W. Michałowski
Reality Sailing 24
Autor: materiały prasowe Reality Sailing 24

Żeglarska przygoda pod patronatem "Żagli" całą dobę, przez 12 miesięcy w roku na trasie liczącej ponad 8000 mil morskich. Reality Sailing 24 to pierwszy taki projekt w Polsce. Jego celem jest stworzenie platformy, dzięki której przez 24 godziny na dobę, każdy będzie mógł zaznać przygód na pokładzie jachtu ekspedycyjnego S/Y "Sistrum". Pomysłodawcami jest rodzina podróżników-żeglarzy, którzy kilkanaście lat temu, postanowili zmienić swoje życie i wyruszyli w świat.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że przeprowadzili się z centrum Polski właśnie na pokład kilkunastometrowego jachtu.

Dziś każdy może do nich pojechać i spędzić z nimi wspólnie wakacje, pływając np. w basenie Morza Śródziemnego. Inni odwiedzają ich, szkoląc się pod okiem małżeństwa Edyty i Adama, kapitanów z wieloletnim stażem i tysiącami przebytych mil morskich.

Od lat opowiadają o swoich przygodach. W tym czasie jacht ekspedycyjny S/Y "Sistrum" odwiedziło już tysiące osób.

We wspólnych rejsach uczestniczą wykwalifikowani żeglarze, którzy na pokładzie "Sistrum" zdobywali doświadczenie morskie i oceaniczne, ale także Ci którzy dopiero poznają przygodę, jaką jest odkrywanie świata spod żagli, nie tylko z lądu.

W ciągu kilku lat zdążyli się zaprzyjaźnić z osobami, które ich odwiedzają. Uczestnicy rejsów wspominają wspólną przygodę i doświadczenia. "Sistrum" okazało się miejscem spotkań wyjątkowych ludzi, którzy na otwartym morzu mogą się poznać i sprawdzić.  

Właśnie kontakt z nimi, relacja i chęć jej pogłębiania, zainspirowały rodzinę podróżników do tego, aby stworzyć projekt Reality Sailing 24.



Dzięki specjalnie zaprojektowanej wirtualnej platformie, będzie można obserwować jacht nawet wtedy, gdy zejdzie się z jego pokładu. Przeżywanie przygód żeglarzy i uczestników rejsów stanie się nieograniczone, dostępne bez wychodzenia z domu. Innymi słowy, wszyscy Ci którzy już byli oraz Ci, którzy nie mogli bądź nie mogą pojawić się na "Sistrum", zyskają możliwość otrzymywania transmisji obrazu, aktualnej pozycji jednostki, będą także mogli kontaktować się z żeglarzami.

Uczestnikami dotychczasowych rejsów były również osoby niepełnosprawne, które na pokładzie jachtu mogły nie tylko doświadczyć morskiej przygody, ale także odkrywać własną siłę, umiejętności i zainteresowania. To między innymi do nich, ich opiekunów i edukatorów, kierowany jest projekt Reality Sailing 24, dzięki któremu online będzie można przenieść się w miejsca, na codzień niedostępne. Celem projektu jest więc przybliżanie świata wszystkim tym, którzy z wielu powodów nie mają szczęścia przeżywać go bezpośrednio. Jest to możliwość uczestniczenia w podróży, która choć dostępna za pośrednictwem monitora, jest prawdziwa, nieprzewidywalna i wyjątkowa.

Projekt Reality Sailing 24 ma także swój ważny walor edukacyjny i poznawczy. Stanie się to możliwe dzięki możliwości śledzenia kursu jachtu, obserwacji i zapisu przebytych mil morskich, odwiedzonych portów, ale także bezpośredniego kontaktu z żeglarzami, wymieniania opinii i doświadczeń. Na platformie będą dostępne filmy, zdjęcia i relacje żeglarzy.

https://www.youtube.com/embed/7PXh6LyhfhY

Projekt rodziny małżeństwa kapitanów i ich córki, nie mógłby jednak powstać, gdyby nie wyjątkowi ludzie morza, którzy dzięki nowoczesnej technologii, stworzyli podstawę udostępnienia żeglarstwa online. Dzięki temu już dziś "Sistrum" i znaczniki jego lokalizacji, odwiedzane są przez dziesiątki tysięcy osób, w tym przyszłych podróżników. Reality Sailing 24 pozwoli jednak dużo aktywniej uczestniczyć w przygodach rodziny, która 11 miesięcy w roku spędza pływając po całym świecie.

Tomasz W. Michałowski

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.